Strategia dzienna: 19 X

19-10-2020 09:00
Poniżej prezentujemy codzienną strategię dla par walutowych EUR/PLN, USD/PLN i GBP/PLN.
Strategia dzienna: 19 X
Strategia dzienna: 19 X

Strategia: EUR/PLN

  • strategia krótkoterminowa: uczestnicy handlu na rynku walutowym oraz banki centralne obserwują rozwój sytuacji epidemiologicznej w Europie. Dalszy wzrost liczby zachorowań i pogorszenie perspektyw gospodarczych wzmocni oczekiwania na luzowanie polityki monetarnej (również w Polsce), nasilając presję sprzedaży. To dlatego kurs EUR/PLN znajduje się w krótkoterminowym trendzie wzrostowym. znajduje się w krótkoterminowym trendzie wzrostowym.
  • oczekiwany przedział wahań na dziś: 4,5300 – 4,5600
  • średni termin: poziom równowagi dla kursu szacujemy na okolice 4,45, ale powrót na te pułapy po wrześniowym wystrzale kursu jest zanegowany przez rosnącą krzywą zachorowań i obawy o gospodarkę.
  • fundamenty: po bezprecedensowym luzowaniu polityki RPP realne stopy procentowe (stopa nominalna minus inflacja) są silnie ujemne. W okresach rynkowych turbulencji (vide: wrzesień) skutkuje to podatnością złotego na przeceny. Rynki wschodzące nie przyciągają kapitału.

Strategia: USD/PLN

  • strategia krótkoterminowa: wolta Trumpa, który jest gotów osobiście zaangażować się w uzgodnienie pakietu fiskalnego i przekonanie przeciwnych ugodzie senatorów może nie wystarczyć na odmianę sentymentu na rynkach. Jest bardzo mało prawdopodobne, aby udało się zdążyć z zatwierdzeniem pakietu przed wyborami 3 listopada. Kurs EUR/USD dryfuje więc wokół 1,17, czyli najniższych poziomów październikowych.
  • oczekiwany przedział wahań na dziś: 3,8650 – 3,8900
  • średni termin: ostatni miesiąc przed wyborami prezydenckimi w USA będzie nerwowy i chimeryczny – dolar naprzemiennie będzie tracił i zyskiwał. Uważamy jednak, że średnioterminowe, tegoroczne minima wartości amerykańskiej waluty zostały są za nami.

Strategia: GBP/PLN

  • strategia krótkoterminowa: funt zareagował negatywnie na nowy przekaz od premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, którzy zasugerował, że należy przygotowywać się na brexit „w stylu australijskim”. Handel pomiędzy UK i EU miałby odbywać się na warunkach Światowej Organizacji Handlu (WTO). Rozmowy mają być jednak kontynuowane i kurs GBP/USD powrócił ponad 1,29. Kurs GBP/PLN utrzymuje się powyżej 5 z powodu słabości złotego.
  • oczekiwany przedział wahań na dziś: 5,0000 – 5,0400
  • średni termin: zakładamy, że ostatecznie porozumienie zostanie osiągnięte a funt wyraźnie będzie zyskiwał. Oznacza to, że wrześniowe minima funta (GBP/USD 1,2670, GBP/PLN ok. 4,80) są bezpieczne a euforia po porozumieniu dostarczyć powinna atrakcyjnych poziomów do sprzedaży waluty i zabezpieczania ekspozycji na dłuższy termin.

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.