Spółka dnia: Voxel

06-12-2023 13:42
Kurs akcji notowanej na GPW spółki Voxel (stopa dywidendy 2,9 proc., C/Z 12,0, C/S 1,7, C/WK 3,12, kapitalizacja 773 mln PLN) będącej jednym z liderów rynku diagnostyki obrazowej w Polsce oferującym kompleksowy zakres usług i produktów związanych z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologicznych w medycynie przełamał w grudniu br. poziom swego historycznego maksimum z września ub.r. i zbliża się obecnie do górnego ograniczenia kanału trendu wzrostowego, w obrębie którego przebywa od 2011 roku.
Spółka dnia: Voxel

Równocześnie kurs wybił się w górę z trwającej od września 2021 konsolidacji w strefie ok. 33,3 PLN-ok. 55,6 PLN. Kurs przebywa obecnie powyżej swojej rosnącej średniej 50-tygodniowej, która znajduje się ponad zwyżkującą średnią 200-tygodniową kursu.

Cena akcji spółki Voxel w latach 2011-2023, dane tygodniowe (źródło: Bloomberg)

W krótszej perspektywie kurs akcji spółki od marca 2020 przebywa w obrębie kanału średnioterminowego trendu wzrostowego i obecnie próbuje przełamać w górę jego górne ograniczenie. Rozmiary opuszczonej górą w listopadzie br. trwającego od września br. konsolidacji sugerują dalsze istnienie na tym rynku zauważalnego potencjału wzrostowego. Kurs przebywa obecnie ponad swoją rosnącej średniej 50-sesyjnej, która znajduje się ponad rosnącą średnią 200-sesyjną kursu.

Cena akcji spółki Voxel w latach 2019-2023, dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.