Silny wzrost ISM bez wpływu na FX

02-11-2020 16:14
Indeks ISM dla amerykańskiego przemysłu w październiku mocno wzrósł i osiągnął znacznie przewyższającą konsensus wartość 59,3 pkt. Rynek oczekiwał podbicia z 55,4 do 56 pkt. To kolejny odczyt, który potwierdza (np. obok liczby nowo zarejestrowanych bezrobotnych), że koniunktura w październiku była dobra a gospodarka nadal rozpędzona po rekordowym pod względem siły wzrostu III kwartale.

Reakcja na dane w obliczu zbliżających się wyborów jest zerowa. EUR/USD pozostaje w okolicy 1,1630 a GBP/USD jest minimalnie ponad 1,29. Utrzymywanie siły przed dolara i poprawa nastrojów na giełdach akcji obrazowana przez ponad 1- proc. zwyżki kontraktu na S&P500 oraz 2- proc. odbicie futuresa na DAX pozwalają windować USD/JPY w kierunku 105,00. Złoty pod koniec sesji europejskiej notuje umocnienie do pozostałych głównych walut, ale nie przekracza ono 0,5 proc. EUR/PLN walczy o zejście poniżej 4,60 a USD/PLN 3,95.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.