Rynek FX po NFP

04-06-2021 14:57
W maju w Stanach Zjednoczonych przybyło 559 tys. osób zatrudnionych w sektorze pozarolniczym (prog. 674 tys.), co oznacza, że główny wskaźnik Fed (rynek pracy) wciąż zmaga się z problemami. Taki wynik implikuje utrzymywanie luźnej polityki pieniężnej w USA, co oznacza słabszego dolara i wszystkie związane z tym konsekwencje.
Rynek FX po NFP

Na rynku walutowym najsilniej zareagowały waluty uznawane za ryzykowne (AUD), gdzie kurs podskoczył o około 0,5 proc. (to bardzo dużo jak na zmiany na FX). AUD/USD oscyluje wokół 0,77 pkt. Wyraźnie zareagował również EUR/USD, który odbił do 1,2155.

Notowania instrumentu EUR/USD, interwał: D1, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu EUR/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Osłabienie dolara optymistycznie przyjęły waluty krajów rozwijających się. Całą dzienną stratę względem USD wymazał złoty. Kurs USD/PLN cofnął się do 3,6725. W relacji do euro ruch nie jest tak wyraźny, gdyż mityguje go wzrost eurodolara. Kurs EUR/PLN znajduje się przy 4,6660.

Notowania instrumentu USD/PLN, interwał: D1, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu USD/PLN, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty
w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.