Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 28 X

28-10-2020 08:19
Euro dołuje w towarzystwie rynku akcji, gdyż rosną obawy o wpływ pogarszającej się sytuacji zdrowotnej w Europie. Francja ma rozważać miesięczny lockdownu, Niemcy – zaostrzenie restrykcji na 2 tygodnie. Słabnie złoty. Ropa wymazuje wzrosty.
Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 28 X
Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 28 X
  • EUR/USD zjechał do 1,1770 w reakcji na doniesienia, że Francja zamierza od czwartku wprowadzić miesięczny lockdown, by zapanować nad rozwojem pandemii. Prezydent Macron ma zakomunikować decyzję dziś o 20:00.
  • Prasa donosi, że Niemcy rozważają zamknięcie na dwa tygodnie wszelkiej działalności poza szkołami.
  • Futures na S&P500 spadał w nocy (-0,6 proc.), odzwierciedlając wzrost obaw o skutki drugiej fali pandemii. Na azjatyckich parkietach nastroje są mieszane bez określonego kierunku, gdyż inwestorzy trzymają się z boku w oczekiwaniu na rezultat wyborów w USA. Japoński Nikkei225 traci 0,3 proc., chiński Shanghai Composite rośnie o 0,5 proc.
  • Na FX presja dotyka waluty europejskie przy umiarkowanej sile AUD, JPY i NZD.
  • W Australii CPI za III kw. wypadł powyżej oczekiwań (1,6 proc. k/k vs 1,5 proc.). Wzrosty we wszystkich kategoriach sugerują normalizację aktywności gospodarczej po lockdownie. Dane przeszły bez echa, gdyż nic nie zmieniają w oczekiwaniach przed przyszłotygodniowym posiedzeniem RBA, gdzie zakładana jest obniżka stopy kasowej oraz rozszerzenie QE. AUD/USD zyskuje dziś prawie 0,3 proc. do 0,7150.
  • EUR/PLN podchodzi do 4,5950, gdyż złoty odczuwa wzrost niepokojów o sytuację zdrowotną w Europie. USD/PLN rośnie do 3,90.
  • Ropa naftowa wymazuje większość z wtorkowego odbicia przy mieszane risk-off i danych o zapasach. Wczoraj raport API wskazał na skok zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu o 4,58 mln baryłek, dużo więcej od spodziewanych 1,1 mln. WTI spadł do38,5 USD/b z 39,84 USD w szczycie we wtorek.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.