Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 21 X

21-10-2020 08:06
Nadzieje na kompromis fiskalny w USA wspierają nastroje rynkowe, nawet jeśli porozumienia jeszcze nie ma. Rynek akcji podtrzymuje wzrosty, a na FX USD traci do głównych walut. EUR/PLN zaczyna dzień na 4,56. Wyższe zapasy uderzają w ceny ropy.
Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 21 X
Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 21 X
  • Spiker Izby Reprezentantów USA Pelosi i sekretarz skarbu Mnuchin zbliżają się do porozumienia stymulacyjnego i dzisiaj będą kontynuować rozmowy, wynika z doniesień doradcy Pelosi, pomimo przekroczenia wczorajszego deadline’u. Pelosi „ma nadzieję na porozumienie w sprawie pakietu jeszcze w tym tygodniu.” Administracja Białego Domu oferuje 1,88 bln UISD, Demokraci chcą 2,2 bln USD.
  • Przywódca większości w Senacie McConnell podobno ponownie wyraził obawy co do rozmiaru pakietu fazy 4., a NYT donosi, że McConnell odradzał Białemu Domowi zawarcie większej umowy przed wyborami. Przyznał jednak, że jeśli poparty przez prezydenta projekt wyjdzie z Izby, podda go pod obrady Senatu.
  • Inwestorzy podtrzymują optymizm, że jesteśmy blisko kompromisu, co wspiera wzrosty na rynku akcji. S&P500 wzrósł wczoraj o 0,47 proc., a dziś futures na indeks rośnie o 0,5 proc. W Azji japoński Nikkei225 zyskuje 0,3 proc., a koreański KOSPI jest wyżej o 0,5 proc.
  • Na rynku walutowy risk-on osłabia dolara. Indeks DXY cofnął się pod 93,0. EUR/USD podchodzi pod 1,1850. Odbijają AUD i NZD.
  • Presja na wyprzedaż złotego nieco osłabła i EUR/PLN opadł do 4,56. USD/PLN cofnął się do 3,85.
  • Ceny ropy spadły w środę po niespodziewanym wzroście zapasów surowca w USA, co zwiększyło obawy o globalną nadwyżkę podaży. Raport API wskazał na wzrost zapasów w USA w ubiegłym tygodniu o 0,6 mln baryłek (prog. -0,2 mln). WTI spada dziś o 0,8 proc. do 41,4 USD/b, częściowo odwracając wczorajsze wzrosty o ponad 2 proc.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
74% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.