Pfizer chwali się poprawionymi wynikami analiz szczepionki

18-11-2020 13:59
Pfizer poinformował, że finalna analiza testów klinicznych szczepionki przeciw COVID-19 wskazała na skuteczność 95 proc., a zatem więcej niż we wstępnym raporcie, kiedy mówiono o ponad 90-proc. skuteczności.
Pfizer chwali się poprawionymi wynikami analiz szczepionki

Wśród 170 przypadków zakażenia (wzrost z 84 raportowanych wcześniej) tylko 3,7 proc. miało ostre efekty uboczne, głównie w postaci przewlekłego zmęczenia.

Szczepionka jest też skuteczna w 94 proc. dla osób powyżej 65 roku życia.

Pfizer podał, że jeśli uzyska zgodę FDA, do końca 2020 r. może przygotować 50 mln dawek leku i kolejne 1,3 mld w 2021 r.

Pfizer rośnie ponad 2 proc. w handlu przedsesyjnym, ale na szerokim rynku nie widać dużeog poruszenia. Dla rynków jest to tylko potwierdzenie dla średnioterminowej strategii globalnego ożywienia, jednak krótkoterminowo trzeba najpierw poradzić sobie z ryzykami rozprzestrzeniania się koronawirusa i zaostrzenia restrykcji.

US500 jest kilka punktów wyżej, +0,4 proc. od początku dnia.

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.