Odwrót od dolara

31-03-2021 12:58
Po porannym umocnieniu dolara nie ma już śladu, a zielony jest jedną z najsłabszych walut G10. W takim środowisku wrócił apetyty na ryzykowne waluty, z czego stara się skorzystać złoty.
Odwrót od dolara

Odwrotowi od dolara towarzyszy spadek rentowności amerykańskich obligacji w około 1,72 proc. Kur EUR/USD minimalnie odbija do 1,1730, choć przejściowo umacniał się do 1,1745.

Wyraźnie zyskują waluty z antypodów. NZD/USD rośnie o 0,12 proc. do 0,7000, a notowania AUD/USD zyskują 0,3 proc. i osiadają przy 0,7620.

W regionie Europy Środkowo-Wschodniej niezmiennie najsłabszy jest złoty, któremu nie pomógł nawet wyraźny wzrost inflacji w marcu. Według wstępnych szacunków wzrost cen wyniósł 3,2 proc. r/r., ale rynek został zdominowany przez gołębią retorykę RPP i prezesa Glapińskiego, który nie widzi możliwości podwyżki stóp procentowych. Złoty może odstawać od lokalnych rywali, gdyż rynek jest narażony na konsekwencje wyroku SN w sprawie kredytów frankowych. Uchwała SN zostanie podjęta 13 kwietnia i do tego czasu presja na złotego będzie się utrzymywać. Kurs EUR/PLN oscyluje wokół poziomu 4,6550, a USD/PLN osiada przy 3,9660. Funt kwotowany jest w środę na 4,4650.

Notowania instrumentu EUR/PLN, interwał: H1, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu EUR/PLN, interwał: H1, źródło: TMS Brokers

Główni regionalni rywale złotego korzystają z poprawy nastrojów na FX. Korona czeska umacnia się względem euro o 0,1 proc. z kursem na poziomie 26,15 pkt. a EUR/HUF znajduje się w okolicy poziomów odniesienia przy 363,9 pkt.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.