Niestabilne waluty regionu

28-01-2021 12:38
Pesymistyczne nastawienie rynku do ryzykownych aktywów nakłada presje sprzedaży na waluty krajów rozwijających się. W regionie Europy Środkowo – Wschodniej pojawiła się podwyższona zmienność, ale kursy wróciły w okolice poziomów odniesienia.
Niestabilne waluty regionu

Polski złoty wyraźnie cierpi na załamaniu nastrojów rynku. Kurs EUR/PLN trwale wybił się z trendu bocznego, a linia oporu w okolicy 4,54, w tym momencie przerodziła się w linię wsparcia. Wsparcie nie jest jednak mocne, gdyż fundamentalne czynniki nie przemawiają za aż tak słabym złotym. W parze z dolarem, złoty znajduje się w okolicy poziomów odniesienia, a kurs GBP/PLN spada o 0,1 proc.

Notowania EUR/PLN, interwał: H4, źródło: TMS BrokersNotowania EUR/PLN, interwał: H4, źródło: TMS Brokers

Poza złotym w regionie panuje podwyższona zmienność. Kurs EUR/Huf wybił się w okolice 361 pkt. aby wrócić do 359 pkt., a więc okolic zamknięcia kwotowań ze środy. Po okresie umocnienia, najsłabsza w regionie jest korona czeska. Kurs EUR/CZK oscyluje na poziomie 26.08 pkt.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.