NFP nie spełnia rynkowych oczekiwań. Dolar w odwrocie

02-07-2021 14:47
W czerwcu zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło o 850 tys., tj. więcej niż wskazywał konsensus (720 tys.) , ale po ostatnich ruchach USD można było wnioskować, że inwestorzy liczyli na pozytywne zaskoczenie. Nie doczekali się, a ponadto stopa bezrobocia podbiła do 5,9 proc. z 5,8 proc. (prog. 5,6 proc.). Dolar pod umiarkowaną presją redukcji długich pozycji.
NFP nie spełnia rynkowych oczekiwań. Dolar w odwrocie

Stopa partycypacji siły roboczej pozostał nisko (61,6 proc., prog. 61,7 proc.), wskazując na utrzymywanie się niechęci do podejmowania pracy. Jakkolwiek wzrost stopy bezrobocia może sygnalizować, że wzrasta liczba osób aktywnie poszukujących zatrudnienia (tylko wówczas są wliczani do siły roboczej), ale dla poprawy sytuacji na rynku pracy istotne są przede wszystkim utworzone miejsca pracy.

Ogólnie dane nie są złe, ale też nie są na tyle dobre, by uzasadniać dalsze kupowanie dolara. Szczególnie przed długim weekendem w USA jest bardziej realne, że pozycje będą redukowane, co netto oznacza presję na korektę siły dolara.

EUR/USD skoczył do 1,1846 z 1,1825. Odbijają też GBP/USD, AUD/USD i NZD/USD.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.