Mieszany wydźwięk danych z Wielkiej Brytanii

23-03-2021 08:26
Porcja danych z Wielkiej Brytanii rysuje rynek pracy w raczej jasnych barwach, choć dane nie są jednoznacznie pozytywne. Reakcja rynku jest jednak znikoma.
Mieszany wydźwięk danych z Wielkiej Brytanii

Stopa bezrobocia spadła w styczniu do 5 proc. z poziomu 5,1 proc. miesiąc wcześniej. Konsensus rynku zakładał wzrost do poziomu 5,2 proc., toteż najważniejszy odczyt z całej paczki danych ma zdecydowanie pozytywny wydźwięk. Pomimo silnych ograniczeń epidemicznych udało się utrzymać w ryzach stopę bezrobocia, jednak nie obyło się bez żadnych konsekwencji dla rynku pracy.

Jedną z nich był wolniejszy od oczekiwań wzrost dynamiki wynagrodzeń. W styczniu wyniosła ona 4,8 proc. r/r vs 4,9 proc. r/r oczekiwane. Jednym z możliwych wyjaśnień takiego zjawiska jest utrzymanie kadr na niezmienionym poziomie przy jednoczesnym ograniczeniu wynagrodzeń. Jednocześnie zwolnieni pracownicy najniższego szczebla w branżach dotkniętych restrykcjami (zarabiający najmniej) nie byli brani pod uwagę w badaniu, toteż udało się utrzymać dodatnią dynamikę wynagrodzeń.

Całość odczytu pozostawia mieszany wydźwięk, a rynek nie jest w stanie precyzyjnie zinterpretować danych. Ruchy funta są znikome, z kursem GBP/USD w konsolidacji na poziomie 1,3844.

Notowania GBP/USD, interwał: H1, źródło: TMS BrokersNotowania GBP/USD, interwał: H1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
74% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.