EUR/USD: czy wsparcie obowiązuje?

11-02-2022 11:56
Notowania EUR/USD do niedawna poruszały się w trendzie spadkowym, z którego z początkiem lutego udało się wyjść górą. Zgodnie z założeniami analizy technicznej górna banda kanału powinna stanowić teraz pierwsze wsparcie strony popytowej. Czwartkowe dane o inflacji mocno umocniły dolara, a kurs EUR/USD rozpoczął ruch na południe. W piątek notowania opiewają na 1,1396.
Notowania instrumentu EURUSD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers
Notowania instrumentu EURUSD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Inflacja konsumencka w USA, mierzona wskaźnikiem CPI, wyniosła w styczniu 7,5 proc. r/r. Wynik jest wyższy niż zakładano w prognozach (+7,3 proc. r/r). Prognozy pobił również wskaźnik bazowy (6 proc. r/r vs 5,9 proc. r/r prognoza). Dynamika wzrostu cen w USA jest najwyższa od 1982 roku i daje silne wsparcie dolarowi. Odczyt na tak wysokim poziomie daje przestrzeń Rezerwie Federalnej do istotnego zacieśniania monetarnego. W grze podwyżka w marcu o nawet 50pb (naszym zdaniem bardziej prawdopodobne 25pb w górę). 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.