Dzień na rynku: 3 II

03-02-2022 07:49
W czwartek uwagę wszystkich inwestorów skupią działania dwóch dużych banków centralnych. O 13:00 decyzję ws. kosztu pieniądza opublikuje Bank Anglii, a o 13:45 poznamy decyzję Europejskiego Banku Centralnego. O 14:30 prezes Lagarde wystąpi na konferencji, na której nie może zabraknąć odniesień do wysokiej inflacji. Wobec tak dużej siły rażenia powyższych publikacji pozostałe schodzą na dalszy plan. Niemniej lokalnie interesująco wygląda decyzja ws. poziomu stóp procentowych w Czechach, a także indeks koniunktury ISM dla Amerykańskiego sektora usługowego.

W związku z reorganizacją, tymczasowo w zakładce „kalendarz” nie są publikowane aktualne wartości wskaźników makroekonomicznych. O najważniejszych regularnie informujemy we wpisach w zakładce „na żywo”. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy i zachęcamy do śledzenia naszych komentarzy. 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.