Dylematy Banku Anglii

29-06-2022 12:57
Ostatnie posiedzenie Banku Anglii (BoE), na którym BoE był postrzegany jako bardziej jastrzębi, jak dotąd nie było w stanie zapewnić wsparcia funtowi szterlingowi. Od czasu posiedzenia dwa tygodnie temu pojawiły się komentarze poszczególnych członków BoE (m.in. Huw Pill), które potwierdzają, że BoE jest skłonny zwiększyć tempo podwyżek stóp. Aktualnie para GBP/USD ponownie testuje wsparcie horyzontalne na poziomie 1,2170.
Dylematy Banku Anglii

Podobnie jak w Stanach Zjednoczonych również w Wielkie Brytanii istnieje ryzyko, że bardziej zdecydowane podejście Banku Anglii może jeszcze bardziej spowolnić gospodarkę. Perspektywy wzrostu gospodarczego nie układają się w najlepszych barwach. Z drugiej strony zbyt ostrożne podejście decydentów brytyjskich może wzmocnić problemy z inflacją. W porównaniu z innymi bankami centralnymi zacieśnianie polityki pieniężnej przez BoE należy uznać za stopniowe, mimo wysokiego poziomu CPI (9,1 proc. r/r).

Dlatego też polityka monetarna pozostaje dla Banku Anglii tematem niezwykle trudnym, także z punktu widzenia komunikacji. W tym kontekście ciekawie zapowiada się dzisiejsze wystąpienie na forum EBC w Sintrze.

Wykres GBP/USD, interwał dzienny, źródło: TMS Brokers

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.