Dobre nastroje na starcie sesji w Europie

22-09-2021 10:24
Pozytywny sentyment zaczerpnięty z końcowej części handlu w USA przekłada się na wzrosty na rynku europejskim. Pomimo, iż kwestia problemów Evergrande nie jest jeszcze rozwiązana, do gry ponownie wkracza Rezerwa Federalna.
Dobre nastroje na starcie sesji w Europie

Evergrande poinformował obligatariuszy, że będzie w stanie uregulować część odsetkową należną w najbliższy czwartek. Nie jest jednak jasne co stanie się z częścią kapitałową. Rynek z zadowoleniem przyjął informację, a tuż po jej publikacji S&P500 wyraźnie odbiło. Handel kończył się jednak w mieszanych nastrojach. Na koniec dnia Dow Jones tracił 0,15 proc., a S&P500 zniżkował o 0,08 proc. Presji sprzedających oparł się Nasdaq100, którego notowania urosły o 0,22 proc. Do gry wracają inwestorzy z Chin, ale zamknięty jest parkiet w Hongkongu. Japoński Nikkei225 zniżkuje o 0,5 proc., podczas gdy Shanghai Composite rośnie o około 0,1 proc. Kiedy emocje wokół chińskiego dewelopera nieco opadły inwestorzy błyskawicznie muszą przejść do obserwacji poczynań Rezerwy Federalnej, która w środę późnym wieczorem podejmie decyzję ws. poziomu stóp procentowych.

Inwestorzy z Europy są optymistycznie nastawieni. Cena kontraktu terminowego na indeks DAX rośnie o 0,5 proc., przy wzrostach indeksu CAC40 o około 1 proc. Podobnie zyskuje londyńskie FTSE100.

Rodzimy WIG20 rośnie o prawie 1,5 proc. Wśród krajowych blue chips dynamicznie rośnie JSW oraz KGHM, a więc walory, które zaliczyły we wtorek najgłębszą korektę. Ceny akcji obu spółek zyskują około 3,5 proc.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.