Co się dzieje z dolarem?

04-04-2024 14:41
W środę dolar stracił po danych makro, co przełożyło się na aprecjację złotego względem USD. Kurs EUR/USD zdecydowanie odreagował po poniedziałkowym spadku i aktualnie znajduje się tuż nad poziomem 1,0850, choć dziś rano ustanowił lpokalny szczyt na 1,0867. Notowania USD/PLN tym samym zniżkowały do 3,96 i uplasowały się najniżej od 21 marca. Przyspieszenie osłabienia USD nastąpiło po publikacji raportu ISM dla usług o 16:00.
Co sie dzieje z dolarem?

Główny wskaźnik spadł do 51,4 pkt. z poprzedniego poziomu 52,6 pkt. Aktywność w tym sektorze wciąż rośnie, ale w mniejszym stopniu niż miesiąc temu. Słabiej wypadły nowe zamówienia a ceny płacone rosły wolniej niż w lutym. Wczoraj przemawiał J. Powell z Fed. Jego słowa zostały zinterpretowane jako “gołębie”. Przyznał on, że ostatnie dane o inflacji nie wpłyneły mocno na zmianę postrzegania przez Fed procesu dezinflacyjnego. Rynek aktualnie daje mniej niż 60 proc. szans na obniżkę stóp proc. w czerwcu. Inwestorzy czekają na jutrzejszy raport NFP. Jeśli okaże się on gorszy od prognoz, wówczas dolar powinien kontynuować deprecjację.  

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.