Oanda TMS Starter 18 III

Rozmowa telefoniczna między Donaldem Trumpem a jego rosyjskim odpowiednikiem, Władimirem Putinem, znajduje się dziś rano w centrum uwagi rynków. Stany Zjednoczone naciskają na zawieszenie broni i porozumienie pokojowe w Ukrainie – tuż przed serią posiedzeń banków centralnych zaplanowanych na koniec tygodnia.
Rozmowa przywódców odbywa się w momencie stabilizacji na giełdach. Postęp w rozmowach pokojowych może obniżyć ceny gazu w Europie oraz umocnić euro.
Putin powtarza swoje znane żądania, ale Trump zaznaczył, że dyskusja będzie dotyczyć terenów, elektrowni i “podziału pewnych aktywów”, uważa również że porozumienie jest możliwe.
Szefowa unijnej dyplomacji, Kaja Kallas, stwierdziła w poniedziałek, że warunki stawiane przez Rosję jako wymóg do zawarcia zawieszenia broni pokazują, że Moskwa nie chce prawdziwego pokoju.
Na azjatyckich rynkach dominował dziś entuzjazm wobec Chin. Pekin zyskuje na niepewności w USA związanej z gospodarką i działaniami Trumpa. Shanghai Composite zyskał dziś 0,11 proc., Hange Seng 2,18 proc. a Nikkei 225 1,2 proc.
Chiny ogłosiły subwencje na opiekę nad dziećmi oraz inne środki wspierające konsumentów, a poniedziałkowe dane pokazały niewielki wzrost wydatków detalicznych.
Na radarze inwestorów znajdzie się także konferencja deweloperów oprogramowania Nvidia, gdzie dyrektor generalny Jensen Huang ma bronić dominacji swojego koncernu wartego prawie 3 mld dolarów.
Podczas konferencji Nvidia prawdopodobnie zaprezentuje szczegóły nowego systemu chipów Vera Rubin, który będzie następcą serii Blackwell.
W II części tygodnia odbędą się posiedzenia banków centralnych Japonii, USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji oraz Szwajcarii.
Dziś poznamy niemiecki indeks ZEW badający nastroje gospodarcze.
Na Wall Street odbyła się druga z rzędu wzrostowa sesja. Odbicie jest kontynuowane, ponad 90 proc. Spółek z indeksu SP500 zyskało na poniedziałkowej sesji. Inwestorzy przyjęli z zadowoleniem umiarkowany wzrost sprzedaży detalicznej. Jednocześnie brak nowych doniesień dotyczących taryf stabilizuje notowania.
SP500 zyskał 0,6 proc., Dow Jones 0,9 proc. A Nasdaq Composite 0,3 proc. W Europie DAX urósł o 0,7 proc. A EuroStoxx 50 0,8 proc.
Indeks dolara spadł do 103,35 pkt. A kurs EUR/USD wyznaczył nowy lokalny szczyt na poziomie 1,0920. Złoty lekko stracił w relacji do euro (obecnie kurs EUR/PLN spada do 4,1815) a wobec USD zyskał. Aktualnie para USD/PLN wskazuje 3,8270.
W tym tygodniu uwaga skupia się na decyzji Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych oraz publikacji “Dot Plot” w środę. Fed Funds Futures wyceniają brak zmian w środę, obniżkę stóp o 19 pb do czerwca oraz łącznie 59 pb cięć do końca 2025 roku.
Sprzedaż detaliczna w USA w lutym wzrosła o 0,2 proc. m/m a styczniowy wynik został zrewidowany w dół do -1,2 proc. Z wyłączeniem sektora motoryzacyjnego oraz paliw otrzymaliśmy wzrost na poziomie 0,5 proc. m/m., styczeń został skorygowany w dół do -0,8 proc. W ujęciu roczny sprzedaż rosła w tempie 3,1 proc. (3,9 proc. w styczniu, korekta z 4,2 proc.).
Marcowy Indeks Empire Manufacturing spadł do -20 pkt. Wobec 5,7 pkt. w poprzednim odczycie.
Ropa brent urosła o 0,7 proc. Do 71 USD za baryłkę. Złoto ponownie osiągnęło poziom 3000 USD zyskując 0,6 proc.
Czytaj więcej na...

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.
TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)
Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.
Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.
TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym
Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.
Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.
Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:
(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,
(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe
(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych
Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.
Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne