TMS Starter 17 X

Amerykańska giełda zamknęła się w piątek na znaczny minus. Nasdaq stracił aż 3,10 proc., S&P 500 spadł o 2,37 proc., Dow Jones natomiast zakończył dzień ze stratą 1,34 proc..
Opublikowano wtedy także wyniki kilku większych banków z USA (m.in. JP Morgan, Wells Fargo itp.) w większości wyniki były powyżej oczekiwań. Dzisiaj natomiast raporty kwartalne podadzą między innymi: Bank of America, Charles Schwab czy Bank Of NY Mellon.
W Polsce natomiast indeksy wykazały spore zyski. WIG 20 urósł aż o 2,85 proc., lecz w dalszym ciągu jest poniżej poziomu 1400 pkt. (1397 pkt.). mWIG 40 zyskał 0,45 proc., sWIG 80 wzrósł o 0,49 proc..
Sytuacja dla europejskich wskaźników, również nie była najgorsza. Niemiecki Dax okazał się być o 0,67 proc. nad kreską, Cac 40 zyskał 0,90 proc., FTSE 100 z Wielkiej Brytanii urósł o 0,12 proc..
Ostatni odczyt CPI w USA (czwartek) okazał się być znacznie powyżej oczekiwań. Inflacja zasadnicza wyniosła 8,2 proc., a spodziewano się 8,1 proc. (poprzednio było to 8,3 proc.). Idą za tym spekulacje co do kolejnej podwyżki stóp przez FOMC, rynek w tym momencie w pełni wycenia ruch do góry o 75 pb.
Prezes Fed z San Francisco Mary Daly powiedziała, że choć są oznaki ochłodzenia gospodarki, nadal wspierane są dalsze podwyżki do restrykcyjnych poziomów. Powiedziała, że podniesienie stóp do 4,5-5% "jest najbardziej prawdopodobnym wynikiem" i Fed planuje "utrzymać ten punkt przez jakiś czas". Kontrakty futures na Fed wyceniają łącznie 188 pb podwyżki do marca 2023 r. W pełni wyceniają czwartą z rzędu podwyżkę o 75 pb w listopadzie i 68% szans na kolejną podwyżkę o 75 pb w grudniu.
Prezes z Kansas City Esthera George powiedziała, że Fed powinien podnieść stopy do ,,restrykcyjnego" poziomu, jednocześnie unikając zbytniego pośpiechu, który mógłby negatywnie wpłynąć na rynki finansowe i gospodarkę . Dodała, że stopa Fed Funds może być wyższa i być może będzie musiała pozostać na wysokim poziomie dłużej.
EUR/USD w zeszłym tygodniu schodziło momentami poniżej 0,97. Dziś od rana natomiast kurs wzrasta i wynosi 0,9745.
W Chinach od niedzieli trwa XX zjazd Komunistycznej Partii Pracy. Xi Jimping zasygnalizował, że w najbliższym czasie nie zostanie ,,złagodzona” polityka zero Covid, także prawdopodobnie zostanie powołany na III kadencje jako sekretarz generalny partii komunistycznej (pewnego rodzaju odpowiednik prezydenta, najważniejsza osoba w państwie). Co do kwestii konfliktu z Tajwanem zaznaczono, że Chiny ,,nie mogą zagwarantować nie użycia siły”.
Notowanie USD/JPY około 16:30 w piątek przebiło poziom 148. Podobny poziom widziano ostatnio w 1998 roku. Teraz notowanie pokazuje poziom 148,72.
W Wielkiej Brytanii powołano nowego kanclerza skarbu (minister finansów). Na to miejsce wyznaczono Jeremego Hunta, zastąpił on Kwasiego Kwartenga. W piątek zakończył się skup państwowych obligacji. GBP/USD jest kwotowane na 1,1256.
Na przestrzeni ostatniego tygodnia notowanie srebra straciło ok. 9 proc.. Z poziomu 20,17 USD zeszło w okolice 18,30 USD. W tym momencie jest to 18,48 USD. Złoto natomiast jest na poziomie 1652 USD.
Ropa WTI już dawno zostawiła za sobą poziomy powyżej 90 USD. Dziś notowanie wskazuje 85,29 USD. Brent od rana zyskuje 0,86 proc., a baryłka kosztuje 92,45 USD.
Bitcoin od początku dnia spada o 0,47 proc. i jest notowany na 19240 USD. Etehreum traci 0,30 proc. i pokazuje poziom 1306 USD.
Czytaj więcej na...

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.
TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)
Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.
Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.
TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym
Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.
Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.
Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:
(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,
(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe
(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych
Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.
Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne