Oanda TMS Starter 27 IX

Amerykańskie akcje rosły w czwartek w związku z pozytywnymi danymi ekonomicznymi oraz obietnicami Chin dotyczącymi wprowadzenia dalszych środków stymulujących.
Czwartkowe wzrosty w Azji były również pokłosiem obietnic Pekinu dotyczącymi wsparcia gospodarki Chin poprzez dalsze środki stymulujące. Kilka dni temu kraj ten ogłosił serię działań mających na celu ożywienie wzrostu poprzez wsparcie rynku nieruchomości oraz rynku kapitałowego.
Dane dotyczące liczby nowych bezrobotnych w USA nieoczekiwanie spadły do poziomu 218 tys., co jest oznaką stabilizacji rynku pracy. Rynek cały czas spekuluje na temat agresywnych obniżek stóp procentowych przez Fed na kolejnych posiedzeniach.
Według ostatecznych szacunków opublikowanych w czwartek przez Departament Handlu, amerykańska gospodarka utrzymała w II kwartale stopę wzrostu na poziomie 3,0 proc. w ujęciu rocznym. Dane te nie uległy zmianie w stosunku do wstępnego raportu i są zgodne z oczekiwaniami ekonomistów. Kompleksowa roczna aktualizacja danych o PKB z amerykańskiego Biura Analiz Ekonomicznych (BEA) wykazała, że gospodarka USA wyszła z pandemii w lepszej kondycji niż początkowo oczekiwano.
W Europie Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) obniżył swoją główną stopę procentową o 25 pb na trzecim z rzędu posiedzeniu do 1 proc. i ostrzegł, że w razie potrzeby redukcji kosztu pieniądza może być więcej w razie potrzeby. . Kadencja prezesa SNB Thomasa Jordana dobiegnie końca 30 września. Zastąpi go jego zastępca, Martin Schlegel.
Kontrakty Fed Funds Futures wyceniają cięcie o 38 pb w listopadzie, łącznie o 74 pb do końca roku i kolejne obniżki o 116 pb w 2025 roku.
Rentowność 2-letnich obligacji USA wzrosła o 7 pb do 3,63 proc. a 10-letnich o 1 pb do 3,80 proc.
Ceny ropy Brent spadły o 2,5 proc. do 71,60 USD po informacji, że Arabia Saudyjska jest gotowa porzucić swój nieoficjalny cel cenowy 100 USD za baryłkę ropy i zwiększyć produkcję, aby odzyskać udział w globalnym rynku. Złoto zyskało 0,6 proc. i wyznaczyło nowe historyczne maksimum w okolicy 2685 USD/oz.
Dziś poznamy sierpniowy deflator PCE, dochody osobiste oraz wydatki Amerykanów a także nastroje konsumentów Uniwersytetu Michigan za wrzesień. Konsensu rynkowy głównej inflacji PCE wynosi 0,1 proc. m/m co może przełożyć się na wzrost w ujęciu rok do roku na poziomie 2,3 proc. Bazowa miara wg prognoz ma wynieść 0,2 proc. m/m oraz 2,7 proc. r/r. Dane inflacyjne zaprezentuje Francja oraz Hiszpania.
Na GPW wszystkie główne indeksy zyskiwały. WIG20 urósł o 0,86 proc. a WIG o 0,74 proc. Złoty stracił względem euro. Para EUR/PLN urosła w stronę 4,278. Polska waluta była nieco silniejsza w relacji do dolara. Kurs USD/PLN ustanowił dzienne minima blisko 3,82.
Czytaj więcej na...

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.
TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)
Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.
Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.
TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym
Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.
Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.
Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:
(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,
(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe
(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych
Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.
Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne