PMI z Wielkiej Brytanii niewiele zmienia

23-10-2020 10:52
Funt już wcześniej zyskiwał w ślad za euro, gdyż inwestorzy ekstrapolowali lepsze odczyty po mniej dramatycznych wynikach wskaźników z Eurolandu. Markit potwierdził, że PMI Composite z Wielkiej Brytanii spadł w październiku do 4-mies. minimum (52,9), nieco gorzej od prognozy 54.
PMI z Wielkiej Brytanii niewiele zmienia
PMI z Wielkiej Brytanii niewiele zmienia

GBP/USD jest lekko niżej na 1,3093, cofając się z dziennego szczyty 1,3113, gdzie znalazł się po porannym odbiciu z 1,3050.

Zarówno indeks dla przemysłu, jak i usług jest niższy niż we wrześniu, co jest zrozumiałe w obliczu silnego rozwoju pandemii w kraju – sytuacja jest poważniejsza niż w Eurolandzie. Jednak podobnie, jak na kontynencie, pogorszenie w indeksach jest względnie mniejsze, niż się obawiano.

W komentarzu Markit zaznacza, że duży niepokój związany jest z ponownym spadkiem liczby zamówień otrzymanych przez brytyjskie firmy w październiku, co wiąże się z rozszerzeniem lokalnych lockdownów. Słabość najbardziej widoczna jest w usługach, odzwierciedlająca ostrzejsze ograniczenia dotyczące COVID-19 w kilku regionach Wielkiej Brytanii, zwłaszcza w sektorach hotelarskich, w których tempo spadku przyspieszyło.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.